(Mt 19,24)
Az ember nem tudja letenni, elengedni még azt, aminek rabja, legyen szó földi gazdagságról, vágyakról, szenvedélyekről, hobbiról, vagy akár sok esetben bűnről.
Nem, nem! Ne gondold, hogy a gazdagság, a szenvedéllyel való élet rossz volna. Sőt!
De a hozzá való ragaszkodás kötőerő, ami a lelket visszahúzza. Jaj, mi van, ha nem kapom meg!, mi van, ha elveszítem! stb.
Érezted már, hogy a félelem, az aggodalom milyen lehúzó? Ez az ahamkara, vagyis az ego műve.
A magasabb Én tudja miért születtünk, mi az, amit lélekként vállaltunk megélni földi életünk során. Ő segít utunkon, hogy ne torpanjunk meg, kitartóak legyünk e cél elérésében.
A segítség meghallásához nyitott szív kell, hogy meg tudjuk különböztetni a lélek hangját az ego hangjától.
Ha nyitott a szív, az élet nehézségeire nem akadályként, hanem fejlődést hozó leckeként tekintünk. Már értjük, hogy a földi dolgokat ideig-óráig birtokoljuk, halálunkkal csak a lélek gazdagságát visszük magunkkal. A helyzetekből leszűrjük a tanulságokat és kitartóan, türelemmel haladunk a magasabb Én által kijelölt Ösvényen.
Hogy végül is mi az élet értelme? Mindenképpen megélni a szeretetet, a bőséget.
És mi a célja? A lelki fejlődés. A megvilágosodás elérése, tudatosodás arra, hogy nem vagy azonos múlandó fizikai testeddel, hanem halhatatlan, örök életű lélek vagy.
Hogy elérd a vágy-, a ragaszkodás nélküliséget, a moksát, a megszabadulás állapotát, "csak" létezzél, ússzál az árral, hagyd eljönni életedbe a Bőséget.
S, hogy mi a Bőség? Talán egy szenvedéllyel teljes munka, vagy hobbi, egy szerető társ, aki a te hű tükröd, egy gyermek megszületése, béke, olyan emberi kapcsolatok, amelyben egymás megbecsülése, tisztelete a fő, vagy isteni ajándékként egy a Földön igen ritka ikerláng kapcsolat, mely fényével, szeretet rezgésével az egész emberiséget emeli.
Azért lett mottóm a Jézustól származó idézet, mert a teve az alázatot és a kitartást jelképezi. A terhek cipeléséhez térdre ereszkedik és kitartóan menetel egy keskeny úton a cél eléréséig.
A jógafilozófia szerint bizonyos testtartások, ászanák gyakorlásával tulajdonságokat, erőket vagyunk képesek fejleszteni magunkban. A tevepóz stimulálja a torokcsakrát, erősíti a belső hallást, megnyitja a mellkast, a szívközpontot, alázatot és kitartást ad gyakorlójának.
Ezért, a blog címe Ustrasana, vagyis tevepóz.
Forrás:
http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/szimbolumtar/ch02.html#t
Foto:
http://www.lovemyyoga.com/camel-pose.html
Namaste
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése